Příběh SAIN

Příběh SAIN

SAIN, univerzita karlova, biocev, výzkum, inovace zrozená z tradic

Příběh značky SAIN® se začal psát v 80. letech minulého století, kdy vědec Ing. Evžen Kasafírek, CSc., z Výzkumného ústavu pro farmacii a biochemii v Praze, objevil bioaktivní peptid alaptide se zcela mimořádnými účinky na podporu přirozených procesů regenerace a hojení pokožky.


Praktické využití tohoto objevu však přišlo až téměř po třiceti letech, kdy molekulu alaptidu začala znovu zkoumat dvojice vědců prof. MUDr. Pavla Martáska, DrSc. z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a medicinálního chemika prof. RNDr. Vladimíra Krále, DSc., společně s českou společností GlobeTech Innovation. Spolupráce vyústila představením unikátní řady inovativních kosmetických přípravků pod značkou SAIN®. Produkty SAIN® otevírají novou éru úspěšné spolupráce českých vědců z Univerzity Karlovy s českými společnostmi.

 

SAIN® si zakládá na českém původu. Všechny produkty jsou vyráběny v České republice ve spolupráci s místními firmami, Univerzitou Karlovou a biomedicínským centrem BIOCEV, s velkým důrazem na udržitelnost a ekologii.


Receptury produktů SAIN® staví na patentovaném způsobu použití bioaktivní molekuly alaptidu a jeho kombinací v kosmetických a farmaceutických přípravcích s prokázanými hojivými a regeneračními účinky pro vaši pleť.


Inovativní kosmetické přípravky SAIN® byly speciálně vyvinuty k redukci známek stárnutí, účinnému dlouhodobému vyplnění vrásek a omlazení pleti. Autoři technologie během testování také prokázali, že směs peptidových složek v kombinaci s L-argininem a dalšími aminokyselinami rovněž účinně redukuje pigmentové skvrny a mateřská znaménka a zabraňuje tvorbě jizev po kosmetických zákrocích.


Výsledkem péče pod značkou SAIN® je vláčnější a pevnější pleť, jejíž kvalita je výrazně posílena a díky kombinaci s hyaluronátem je dosaženo její optimální hydratace.

SAIN, síla vědy ve službách zdraví a krásy, peptide, molekula
 
Víčko SAIN vyrobeno z pravého dubu, s láskou k přírodě

Kořeny SAIN® sahají také hluboko do malebných královéhradeckých lesů. Odtud pochází dubové dřevo, ze kterého jsou rukou českého truhláře vyráběny dřevěné uzávěry dóziček SAIN®.


Dubové dřevo patří pro svou kvalitu, trvanlivost a krásu odedávna mezi nejžádanější. Podtrhuje luxusní péči, kterou krémy značky SAIN® poskytují vaší pleti. Starostlivě vybrané dřevo prochází pečlivým zpracováním v malé rodinné společnosti, kde se dostává do rukou talentovaného truhláře Romana Buršíčka. Ten se již více než dvacet let specializuje na designové truhlářství a moderní zakázkovou výrobu na míru potřebám svých zákazníků. Díky jeho zkušenostem, vášni a citu pro práci s jedinečným přírodním materiálem, jakým český dub je, vzniká další kapitola příběhu SAIN®.


Přáli bychom si, aby vás tyto hodnoty oslovily pokaždé, když dřevěný uzávěr SAIN® ucítíte ve svých rukou.

 

Příběh SAIN® se píše také na západě Čech. V Nové Roli u Karlových Varů sídlí společnost Thun 1794, největší český výrobce porcelánu. Více než dvě století se zde tradičním způsobem vyrábí porcelán té nejvyšší kvality. Při teplotě 1405 °C v továrně vznikají naše unikátní porcelánové dózičky.


Splňují veškeré nároky na bezpečnost a hygienu, zároveň však do každodenní péče o pleť přinášejí nový rozměr estetiky a tradice českého řemesla. Jedinečná porcelánová dózička s minimalistickým designem podtrhuje jedinečnost a krásu produktů SAIN®.

Porcelánové kelímky SAIN s patentovaným uzávěrem Thun 1784, vyrobeno v České republice
 
SAIN, příběh, emoce, spolupráce

Zde však příběh SAIN® rozhodně nekončí, právě naopak. Jeho další kapitoly se již píší a vy se už nyní můžete těšit na představení dalších inovativních produktů, které budou krok za krokem rozšiřovat portfolio značky SAIN®. Zároveň pro vás připravujeme nové a velice vzrušující spolupráce, díky kterým se naše jedinečné produkty stanou ještě výjimečnějšími. Staňte se i vy součástí úžasného příběhu SAIN® a objevujte naše produkty na vlastní kůži.

 
Zpět do obchodu